Zasady kwalifikacji

 
ERASMUS+ KA171 mobilność z krajami partnerskimi (niestowarzyszonymi z Programem Erasmus+)
Wyjazdy dydaktyczne - zasady kwalifikacji: informacje ogólne


Celem wyjazdu dydaktycznego finansowanego w ramach programu Erasmus+ KA171 jest przeprowadzenie zajęć dydaktycznych w wymiarze minimum 8 godzin / minimum 5 dni dla studentów zagranicznej uczelni partnerskiej współpracującej z ZUT na podstawie umowy dwustronnej IIA KA171 ważnej dla danego projektu, w ramach którego finansowana jest mobilność. 

 Pobyt dydaktyczny w uczelni partnerskiej KA171 może trwać od minimum 5 dni (bez wliczania czasu podróży) do maksymalnie 2 miesięcy, jednak finansowanie ograniczone jest do 5 dni roboczych.

 Kandydaci na wyjazdy kwalifikowani są w ramach obszarów i liczby miejsc wynikających z uprzednio podpisanych umów dwustronnych z zagranicznymi uczelniami partnerskimi oraz finansowanych w ramach danej umowy projektowej podpisanej z Narodową Agencją Programu Erasmus+:

Aktualny projekt KA171_2023:

Uczelnia / krajWydział współpracujący ZUTObszar wskazany w umowie dwustronnej

Liczba wyjazdów dydaktycznych
finansowanych w ramach umowy  KA171_2023

Georgian Technical University Tbilisi / GRUZJAWydział ElektrycznyElectronics and automation
1

National Technical University of Ukraine KPI / UKRAINA

 

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej

(rezygnacja Wydziału Elektrycznego)

Engineering and engineering trades1
Vinh University / WIETNAMWydział Nauk o Żywności i RybactwaFisheries2

Harmonogram naboru dostępny jest tutaj.

Uczelnia partnerska może zdefiniować obszary tematyczne / zagadnienia dydaktyczne zgodne z własną strategią internacjonalizacji kształcenia i traktowane priorytetowo w danym roku akademickim.

Nabór na wyjazdy dydaktyczne ogłaszany jest za pośrednictwem stron internetowych Uczelni (w tym strony wydziałów współpracujących ZUT) oraz poprzez Pełnomocników Dziekana ds. Międzynarodowej Współpracy Dydaktycznej.

 

 Kryteria formalne:

Osoba kwalifikowana na wyjazd dydaktyczny w programie Erasmus+ musi być pracownikiem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Kandydat może posiadać dowolne obywatelstwo.

 Złożenie wniosku wyjazdowego traktowane jest jako deklaracja znajomości języka obcego (zalecany język angielski) w stopniu umożliwiającym efektywne przeprowadzenie zajęć dydaktycznych w zagranicznej uczelni partnerskiej (min. B2 zgodnie z wymogami programu Erasmus+).

 Znajomość języka urzędowego kraju przyjmującego może zostać potraktowana jako dodatkowy atut.

 

Wymagane dokumenty:

Wnioski zgłoszeniowe należy składać u Pełnomocników Dziekana ds. Międzynarodowej Współpracy Dydaktycznej w terminie wyznaczonym dla danego naboru.

Integralną część wniosku stanowi Indywidualny Program Nauczania (Mobility Agreement - Individual Teaching Programme - dostępny tutaj) ustalony i zatwierdzony w porozumieniu z uczelnią przyjmującą. Program określa zakładane cele, zawartość programu zajęć oraz oczekiwane rezultaty. Wniosek bez załączonego Indywidualnego Programu Nauczania nie może być brany pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym.

 

Przeprowadzenie rekrutacji:

Kandydaci kwalifikowani są przez komisję powoływaną przez dziekana w celu przeprowadzenia procedury konkursowej.

Kwalifikacja odbywa się na podstawie oceny indywidualnego programu nauczania, stanowiącego integralną część wniosku zgłoszeniowego.

W procesie kwalifikacji preferencyjnie traktowane będą:

  •  osoby wyjeżdżające po raz pierwszy w ramach mobilności z krajami partnerskimi (projekty typu KA107 i KA171)– w przypadku spełnienia w równym stopniu kryteriów jakościowych w porównaniu z kandydatami składającymi kolejne wnioski.
  •  osoby, których zgłoszenia zostaną uznane za priorytetowe z uwagi na wydziałową strategię internacjonalizacji kształcenia (np. uruchomienie programu nauczania w j. obcym w ramach określonego przedmiotu / programu studiów).

W wyniku procedury rekrutacyjnej tworzona jest lista rankingowa, pozwalająca na przygotowanie listy podstawowej kandydatów oraz ewentualnej listy rezerwowej.

W terminie do 7 dni po zakończeniu naboru protokół z postępowania kwalifikacyjnego przekazywany jest do Działu Mobilności Międzynarodowej wraz z oryginalnymi dokumentami zgłoszeniowymi wszystkich kandydatów (wnioski wyjazdowe oraz indywidualne programy nauczania). Po zebraniu wyników kwalifikacji oraz dokonaniu alokacji środków finansowych na poszczególne wyjazdy Dział Mobilności Międzynarodowej przesyła indywidualne informacje o wynikach kwalifikacji na adresy poczty elektronicznej wskazane przez kandydatów w złożonych przez nich wnioskach wyjazdowych. 

Rekrutacja prowadzona będzie w sposób przejrzysty, sprawiedliwy oraz zgodnie z zasadą równego traktowania wszystkich kandydatów. Uczelnia dołoży wszelkich starań, by nie dopuszczać do sytuacji określanych mianem „konfliktu interesów”.

 
Procedura odwoławcza:

Pracownikowi przysługuje odwołanie od decyzji komisji w ciągu 7 dni od dnia otrzymania z Działu Mobilności Międzynarodowej indywidualnego potwierdzenia o wynikach kwalifikacji. Organem odwoławczym jest prorektor ds. studenckich. Odwołania powinny zawierać opinię przewodniczącego komisji wydziałowej. Decyzja prorektora ds. studenckich jest decyzją ostateczną.